CS Dinamo Bucureşti, victorie în Polonia

CS Dinamo Bucureşti a învins în deplasare formaţia poloneză Orlen Wisla Plock, cu scorul de 28-26 (12-11), miercuri seara, în Grupa A a Ligii Campionilor la handbal masculin.

Campioana României, care a obţinut a doua victorie în tot atâtea etape, a controlat jocul, iar la pauză a avut un gol avans pe tabelă, 12-11. Cu un sfert de oră înainte de final, Dinamo avea deja un avantaj de patru goluri, 24-20, iar în min. 55 ecartul a crescut, 25-20. În ultimele minute s-au jucat cu garda jos, astfel că golurile au venit pe bandă rulantă.
Au arbitrat muntenegrenii Ivan Pavicevic şi Milos Raznatovic, iar delegat EHF a fost israelianul Shlomo Cohen.

Tot miercuri va avea loc meciul Eurofarm Pelister Bitola – Fuchse Berlin, iar joi se vor juca partidele Veszprem HC – Paris Saint-Germain Handball, Fredericia Handbold Klub – Sporting Lisabona.
Dinamo va juca următorul meci pe 26 septembrie, acasă, cu Eurofarm Pelister Bitola.

Abonează-te acum la canalul nostru de Telegram cotidianul.RO, pentru a fi mereu la curent cu cele mai recente știri și informații de actualitate. Fii cu un pas înaintea tuturor, află primul despre evenimentele importante, analize și povești captivante.